Plnírna plynu, LPG

Zde naleznete informace o naší firemní plnírně plynu.

Plnírna plynu, tankování LPG Pentaco Boskovice:


OTEVÍRACÍ DOBA: PO - PÁ : 6.00 - 22.00 HOD

SO - NE: 7.00 - 21.00 HOD

Telefon:+420 516 453 127

+420 736 484 445


Pozn.: Služby plnírny plynu a tankování LPG do vozidel jsou dostupné pouze na provoze v Boskovicích. Na ostatní pobočky je možný závoz dle požadavků zákazníka. Lze rovněž využít firemní dopravu pro distribuci propan-butanu, jenž provádí vyškolení řidiči-technici.


Dostupné zboží :


1.) Láhev o hmotnosti náplně 2kg:

  • je láhev, jejichž předností je dobrá manipulovatelnost a skladnost, tento obal je především oblíben chataři a chalupáři, ale lehce se uplatní i v domácnosti (např. pro oblíbený vařič typu MEVA)


2.) Láhev o hmotnosti náplně 5kg

  • láhev používána především v karavanech, obytných přívěsech. Velmi dobře se uplatní při zahradním grilování. Velkou výhodou oproti lahví 10Kg je snadná manipulovatelnost a nižší hmotnost.

3.) Láhev o hmotnosti náplně 10kg

  • nejoblíbenější typ láhve určený pro mnohostranné použití, díky svému obsahu je tento typ dobrým řešením pro lokální topení, vaření v domácnosti či na chatě. Dále je tento typ lahve velmi často používán ve stavebnictví (např. pro izolatérský hořák).

4.) Láhev o hmotnosti náplně 33kg

  • lahev používaná zejména pro potřeby podnikatelů v gastronomii, stavebnictví popř. vytápění větších prostor. Tato lahev je preferována pro svoji kapacitu.

5.) Láhev určená pro pohon vysokozdvižných vozíků

  • tento typ pohonů je velmi oblíben z důvodů nižších emisí výfukových plynů oproti běžným palivům, dále snadná manipulace a skladování lahví.

6.) Kovová láhev o hmotnosti náplně 11KG

  • láhev je osazena trubičkou pro odběr kapalné fáze, je nejpoužívanější pro tento druh pohonu.

7.) Plastová láhev o hmotnosti náplně 10KG

  • výhodou oproti kovové láhvi je její nižší hmotnost.


Dostupné služby:


  • plnění propan-butanových lahví

  • distribuce (rozvoz) lahví s plynem


Naše plnírna splňuje všechny bezpečnostní a skladovací normy. Obsluha je odborně vyškolena. Před plněním každé lahve je pečlivě prověřen její technický stav. Po naplnění je lahev prověřena proti úniku plynu a opakovaně překontrolována hmotnost náplně.

K rozvozu PB lahví používá naše společnost dva nákladní vozy. Řidiči těchto vozů jsou důkladně vyškolení v problematice skladování, umístění a bezpečnostních předpisů PB lahví.

Jakékoliv další dotazy Vám rádi zodpovíme na tel. čísle: +420 736 484 445. Dodávky PB lahví do prodejních skladů a koncovým zákazníkům jsou realizovány formou pravidelných návozů, popřípadě nejpozději do 48 hodin.